0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

ÖNEM BİLİŞİM HİZMET SÖZLEŞMESİ

Aşağıdaki maddeler Önem Bilişim ve Yazılım Hizmetleri’nin Hizmet Sözleşmesini içermektedir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

Önem Bilişim ve Yazılım Hizmetleri’nden (ÖnemBilişim diye anılacaktır.) hizmet alarak bu sözleşmede geçen maddelerin hepsini kabul etmiş sayılacaksınız. Maddelerdeki şartları okumamanızdan veya okuduğunuz halde bu maddeler çerçevesinde davranmamanızdan oluşabilecek her türlü maddi/manevi zararınızdan ÖnemBilişim ve ÖnemBilişim ekibinin yetkisi doğrultusundaki hiçbir kişi ve kurumun cezai ve hukuku sorumluluğu bulunmamaktadır. ÖnemBilişim, bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına daimi sahiptir.

ÖnemBilişim’den hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmektedir.  Bu husustaki herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu taktirde onembilisim.com sayfasında yazılı olarak bulunan bu maddelerin ve ÖnemBilişim’e ait diğer tüm kayıtlı belgelerin tek ve gerçek münhasır olarak sunulacağı ÖnemBilişim tarafından beyan edilir ve onembilisim.com adresinden hizmet alan kişi(ler)/kurum(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

 

1-) SORUMLULUKLAR

1.1 –Siteye üyelik esnasında verilecek bilgiler doğrultusunda işlemler yapılacağı için şahsa ait bilgiler eksiksiz ve doğru olarak verilmelidir.

1.2 –ÖnemBilişim müşterinin talep ettiği hizmeti, siparişin kabulü ve ÖnemBilişim tarafına tahsilat işlemi gerçekleştirildikten sonra sağlayacaktır.

1.3 –Hizmet alınan ürünün ödeme şekli, KDV tutarı sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirlenerek aylık ödemeye göre ödenmesi gereken ücretler ÖnemBilişim tarafından bildirilecektir.

1.4 –ÖnemBilişim siparişin kabulü sonrası gerekli işlemleri gerçekleştirecek, siparişin içeriğini ilgilendiren bilgileri alıcıya ileterek hizmeti başlatacaktır. Hizmete ait bilgilerin korunması ile ilgili sorumluluklar müşteriye aittir. Bu konuda oluşabilecek maddi/manevi zarar ÖnemBilişim sorumluluğunda değildir.

1.5 –Müşteri aldığı hizmet dahilinde ÖnemBilişim tarafından aldığı uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri almış olduğu hizmette kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri üçüncü kişilere ücretli veya ücretsiz ya da sınırlı veya sınırsız bir şekilde dağıtma veya satma hakkına sahip değildir.

1.6 –Müşteri almış olduğu her türlü hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul eder.

1.7 –Müşteri, ÖnemBilişim’den almış olduğu hizmet dahilinde erişim hakkı bulunmayan programlara ve dosyaya erişmemeye, eriştiği taktirde bundan doğacak her türlü maddi/manevi bir sorunu ve buna bağlı oluşabilecek zararı üstlenmeyi kabul ve taahhüt eder.

1.8 –Müşteri, ÖnemBilişim’den aldığı hizmet içerisindeki verilerin kullanımından kendisi sorumludur. Bu verilerin saklama ve yedekleme yükümlülükleri müşteriye aittir ve bundan doğabilecek her türlü maddi/manevi zarardan müşteri sorumludur. ÖnemBilişim bu hususta hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme maddelerinde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

1.9 –Müşteri, internet ortamında ya da başka platformlarda ÖnemBilişim’i karalama veya abartılı şekilde eleştirdiği takdirde hesap ve tüm hizmetleri iptal edilecek ve ÖnemBilişim hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir.

1.10 –Müşteri, sözleşmenin maddelerine aykırı davranarak sorumluluklarını yerine getirmediği takdirde ÖnemBilişim müşterinin sunucusuna erişim sağlayıp dosyalarını inceleme hakkına sahiptir.

1.11 –ÖnemBilişim’den kaynaklanmayan hiçbir yazılımsal sorundan firma sorumlu tutulamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

1.12 –Paylaşımlı sunucularda (Webhosting hizmetlerinde) her müşteri en fazla %25 CPU kullanım hakkına sahiptir. Belirlenmiş limit dışında işlem yapan websiteler uyarılır veya uyarılmadan hizmet askıya alınır. Bu sebeple doğabilecek her türlü zarardan ÖnemBilişim sorumlu değildir.

1.13 –Webhosting hizmetleri, web sitelerinin dosyalarının barındırılmasını kapsamaktadır. Webhosting hizmeti alanı, veri depolama ( örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya alanı amacıyla kullanılamaz.

 

2-) SÜRE

2.1 –Müşteri, almak istediği hizmetin ödemesini yaptıktan sonraki 48 saat içerisinde hizmeti teslim alacaktır. Müşteri, 48 saat içerisinde ödemesini yaptığı hizmeti teslim alamazsa ve talep ederse ödemesini iade alabilir.

 

3-) ÜCRETLENDİRME

3.1 –Alınan hizmetlerin karşılığında ödenecek ücret sipariş esnasında belirtilen (KDV hariç) birim fiyatı kadardır. KDV hesaplanarak birim fiyatına ilave edilir, müşteriye onaylatılarak ödemenin gerçekleşmesi sağlanır.

3.2 –ÖnemBilişim  ileriye dönük olarak önceden haber vermeden ücretler ve tarifeler üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Müşteri oluşabilecek tüm bu değişiklikleri kabul etmiş sayılır.

3.3 –Müşteri, aldığı hizmetin yazılım hizmetlerinden paketinin kullanımının son gününe kadar faydalanma hakkına sahiptir. Yazılım hizmetlerinin tüm hakları ÖnemBilişim'e aittir, kopyalanamaz.

3.4 –ÖnemBilişim  hizmeti alan müşterilere belirtilen yazılım hizmetlerini ücretsiz sunmaktadır. Belirtilen yazılım hizmetleri dışındaki tüm yazılım hizmetleri vergiler dahilinde ücretlendirilmektedir.

3.5 –Müşteri, ÖnemBilişim’den ayrılma talebinde bulunduğunda faydalandığı yazılım hizmetlerini vergiler dahilinde belirtilen ücretten satın alabilir.

3.6 –Sanal sunucu hizmetleri alımı dışındaki yazılım hizmetleri vergiler dahilinde ücretlendirilmektedir. 

 

4-) ASKIYA ALMA

4.1 –Müşteri, ödeme tarihinde ödeme yapmadığı ya da 1 günden fazla geciktirdiğinde 1.günün sonunda aldığı hizmet önce beklemeye alınır, ödeme yapmadığı 2. gün iptal edilir. Bu hususta oluşabilecek maddi/manevi zarardan ÖnemBilişim sorumlu değildir.

 4.2 –Hizmet alınan sunucular içerisinde telif haklarını hiçe sayan ve T.C yasalarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Buna bağlı olarak; ddos, dos, hack crack, wares, adult, bruteforce ve her türlü telif hakkı içeren dosyayı sunucuda bulundurmak kesinlikle yasaktır.

4.3 –Hizmet alınan sunucular üzerinden her türlü saldırı çıkışı yapılması kesinlikle yasaktır, ÖnemBilişim bu durumu tespit ettiğinde müşteriyi bilgilendirmeden hizmeti durdurma veya iptal etme hakkına sahiptir.

4.4 –Hizmet alınan sunucuda diğer müşterileri olumsuz etkileyecek, aşırı internet kullanımı yapacak şekilde kullanmak ya da up/down yapmak yasaktır. ÖnemBilişim bu durumu tespit ettiğinde müşteriyi bilgilendirmeden hizmeti durdurma veya iptal etme hakkına sahiptir.

4.5 –Belirlenmiş paylaşımlı sunucu limiti dışında işlem yapan websiteler uyarılır veya uyarılmadan hizmet askıya alınır. Bu sebeple doğabilecek her türlü zarardan ÖnemBilişim sorumlu değildir.

 

5-) FESİH

5.1 –Müşteri, sözleşme maddelerine aykırı davrandığında ve sorumluluklarını yerine getirmediğinde, verdiği bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiğinde, hizmeti askıya alma süresinin 2 günden fazla olması durumunda herhangi ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın Önem Bilişim sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkına sahiptir.Bu durumlar sonucunda fesih edilen sözleşme sonrasında müşteri hiçbir hak talep edemeyeceğini ve son sözleşme üzerinden 5 katı ceza ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2 –Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

6-) İLETİŞİM

6.1 –Taraflar  konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İşbu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

 

7-) İADE KOŞULLARI

7.1 –ÖnemBilişim teknik arızayı 3 gün içinde çözemez ise müşteri isterse iade talep edebilir, teknik arıza dışındaki iade talepleri işleme alınmayacaktır.

7.2 –ÖnemBilişim yapılan iade taleplerini inceler ve eğer şartlara uygun ise 7 gün içerisinde KDV (%18) ve havale / eft ücretlerini keserek iadeyi gerçekleştirmektedir.

7.3 –ÖnemBilişim yapılan kampanyalarda kampanyayı değiştirme, durdurma ve fiyat değiştirme hakkına sahiptir.

7.4 –Maddelerde yer alan ve geri iade yapılmasınca sakınca görülmeyen bir ürün olsa dahi kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

7.5 –Müşterinin, sistem üzerine yüklediği kredi ya da uzatmak maksadıyla yaptığı ileri dönem ödemeleri (ay-yıl) için yaptığı iade talepleri işleme alınmayacaktır.

7.6-Yazılım hizmetlerinde kurulum sonrası iade kabul edilmemektedir.

8-) ARIZA

8.1 –Her ne kadar uygun ortam sağlanırsa sağlansın sunucularda teknik olarak arıza yapma ihtimali bulunmaktadır. Teknik servis tarafından arıza giderilinceye kadar doğacak zararlardan Önem Bilişim sorumlu değildir.

8.2 –Sunucu hizmetlerindeki IP değişikliklerinden dolayı sunucuların kapanmasından ÖnemBilişim sorumlu değildir. Bu durumda sunucular en az 3 en fazla 5 gün içinde aktif hale gelecektir.

8.3 –Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan ÖnemBilişim sorumlu değildir.

8.4 –Bütün yedeklemeler müşteriye aittir, disk arızası gibi durumlarda verileriniz silinirse ÖnemBilişim sorumlu tutulamaz.

 

9-) BİLGİLERİN KULLANILMASI

9.1 –Tarafınızdan alınan bilgiler (TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası, Adres Bilgileri, E-mail Adresi) fatura kesmek ve gerektiğinde yasal mercilerle paylaşmak için kullanılacaktır. Bu işlemler dışında asla üçüncü şahıslarla paylaşılması mümkün değildir.

9.2 –Alınan koruma tedbirlerine rağmen sitenin hacklenmesi sonucu bilgilerin dağıtılmasında ÖnemBilişim‘in hiçbir hukuki ve cezai mesuliyeti bulunmamaktadır.

9.3 –ÖnemBilişim gerekli durumlarda müşteriye haber vermeksizin yasal mercilerle müşteri bilgilerini paylaşma hakkına sahiptir.

 

Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
Top